پایگاه تجارب مدیران

در این برهه از زمان، نیاز کشور ما به تجارب با ارزش و گران‌سنگ مدیرانی که در طول خدمت صادقانه خود، این تجارب را با صرف هزینه‌های فراوان کسب نموده‌اند، بسیار احساس می‌شود. از این رو موسسه مدیریت دانش و تاریخ شفاهی کارآفرین با ارزیابی وضعیت موجود و عدم وجود نهاد یا مرکزی جهت مستندسازی تجارب مدیران و سازمان‌های کشور با همکاری جمعی از اساتید مطرح دانشگاه جهت پوشش خلا مذکور اقدام به گردآوری، مستندسازی و تدوین تجارب جمعی از مدیران مطرح کشور نموده است.
این موسسه قصد دارد با اهداف زیر پایگاهی جهت ثبت و مستندسازی علمی تجارب مدیران ایجاد نماید:
۱- ایجاد بنیاد و بانک ثبت تجربیات مدیران در تمامی تخصص‌ها و زمینه‌ها جهت دسترسی و استفاده آسان‌تر کلیه مدیران، اساتید، دانشجویان و علاقمندان در این زمینه. از آن‌جا که تقریباً همه متون مدیریتی مرتبط با این موضوع ترجمه کتب خارجی می‌باشند، این امر موجب بومی‌سازی علم مدیریت در ایران خواهد شد.
۲- مستندسازی علمی تجارب مدیران جهت نیل مدیریت کشور به سمت مدیریت دانائی
۳- تقویت فرهنگ انتقال تجارب میان مدیران و جانشین پروری موثر
۴- تدوین تاریخ مدیریت کشور (فضای ذهنی و عملی مدیران) پس از پیروزی انقلاب اسلامی
۵- گرد هم آمدن مجموعه‌ای بزرگ از متخصصان عرصه نظر و عمل (همکاری و تعامل نزدیک دانشگاه و صنعت) به‌منظور هم‌اندیشی و تولید فکر و ایده در زمینه مورد نیاز
۶- بازیابی و مستندسازی تجارب مدیران معاصر ایران که در جهت شکوفائی اقتصاد و مدیریت کشور گامی مؤثر برداشته‌اند.
موسسه ((مدیریت دانش و تاریخ شفاهی کارآفرین)) معتقد است این حرکت فرهنگی علاوه بر موارد فوق می‌تواند به صورت یک استاندارد، تعریف شده تا کلیه شرکت‌ها و سازمان‌ها (در بخش‌های دولتی و خصوصی) با رعایت آن موفق به کاهش بسیاری هزینه‌ها شده و از دوباره‌کاری‌ها و تجربه مجدد تجارب گذشته جلوگیری نمایند.
در این زمینه، در پایگاه تجارب مدیران هم تجارب مستندشده پیشین قرار گرفته است و هم امکانی جهت درج و انتشار تجارب پیش بینی شده که مدیران بتوانند در صورت تمایل تجربه یا تجارب ارزشمند خود را به اشتراک گذارند.