مؤسسه مدیریت دانش و تاریخ شفاهی کارآفرین فعالیت خود را از سال 1383 با نام شرکت گسترش ارتباطات کارآفرین و با هدف مستندسازی تجارب مدیران و حفظ و تبدیل این تجارب به دانش آشکار سازمانی آغاز کرد. این مؤسسه با ارزیابی وضعیت موجود و عدم وجود نهاد یا مرکزی جهت مستندسازی تجارب مدیران و سازمان‌های کشور با همکاری جمعی از اساتید مطرح دانشگاه جهت پوشش خلأ مذکور و برای اولین بار تجارب جمعی از مدیران مطرح کشور را گردآوری، مستندسازی و تدوین و تعدادی از آن تجارب را در قالب کتابی تحت عنوان کتاب ملی تجارب مدیران ایران منتشر کرد.
این مؤسسه قصد دارد با ادامه این حرکت فرهنگی پایگاهی جهت ثبت و مستندسازی علمی تجارب مدیران ایجاد نماید تا علاوه بر کارآفرینی در بخش تحقیق در زمینه علوم مرتبط با مدیریت به اهداف ذیل دست یابد:
ایجاد بنیاد و بانک تجربیات مدیران در تمامی تخصص‌ها و زمینه‌ها جهت دسترسی و استفاده آسان‌تر کلیه مدیران، اساتید، دانشجویان و علاقمندان این زمینه. از آن‌جا که تقریباً همه متون مدیریتی مرتبط با این موضوع ترجمه کتب خارجی می‌باشند، این امر موجب بومی‌سازی علم مدیریت در ایران خواهد شد.
مستندسازی علمی تجارب مدیران جهت نیل مدیریت کشور به سمت مدیریت دانائی با تبدیل دانش ضمنی مدیران و سازمان‌ها به دانش عینی و آشکار.
تقویت فرهنگ انتقال تجارب میان مدیران
تدوین تاریخ مدیریت کشور (فضای ذهنی و عملی مدیران) پس از پیروزی انقلاب اسلامی
گرد هم آمدن مجموعه‌ای بزرگ از متخصصان عرصه نظر و عمل (همکاری و تعامل نزدیک دانشگاه و صنعت) به‌منظور هم‌اندیشی و تولید فکر و ایده در زمینه مورد نیاز
بازیابی و مستندسازی تجارب مدیران معاصر ایران که در جهت شکوفائی اقتصاد و مدیریت کشور گامی مؤثر برداشته‌اند.
در ادامه، با هدف ایجاد جذابیت بیشتر برای سازمان‌ها و شرکت‌ها، مستندسازی تجارب مدیران هر سازمان در قالبی به عنوان تاریخ شفاهی تدوین، مستند و منتشر گردید.